TAŠka

Trnavská animátorská škola

O čo ide?

Cieľom animátorskej školy je formácia mladých ľudí v zrelých kresťanov schopných slúžiť. Animátorská škola patrí medzi dlhodobé systémy prípravy laikov na plnenie ich poslania v Cirkvi.

TAŠ-ka trvá 12 víkendov (8 víkendov zameraných na vnútornú identitu + 4 víkendy tradičnej animátoskej prípravy) počas dvoch rokov a jeden praktický týždeň v lete. Ide o dvojročný komplexný výchovno-vzdelávací a tréningový program pre prípravu animátorov kresťanských – najmä detských a mládežníckych skupín a spoločenstiev.

2

roky formácie

12

víkendov

16-35

rokov by si mal(a) mať
Taška FINAL-01
pexels-leah-newhouse-50725-325521

Základné piliere

  • duchovný rast: Animátorská škola učí mladých ľudí viesť druhých, no taktiež rozvíjať a udržať si vlastný hlboký  duchovný život a vzťah so živým Bohom;
  • formácia a vzdelávanie: dôsledná formácia, tak vo veciach viery (ako podávať evanjelium rovesníkom), ako aj v animátorských zručnostiach;
  • zážitok spoločenstva: Animátorská škola nie len vzdeláva mladých ľudí o spoločenstve, ale im umožňuje ho aj naplno prežívať. Animátor neprináša do farnosti len vedomosti, ale aj skúsenosť.

Organizácia

Metodicky kurz zastrešuje Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže (ZKSM). Absolventi animátorskej školy získajú po splnení určených podmienok certifikát akreditovaný Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky, ako aj Konferenciou biskupov Slovenska.

Kurz je určený pre odhodlaných ľudí starších ako 16 rokov (pri ukončení TAŠky je potrebné mať 18 rokov) maximálne však 35 rokov a realizuje sa v Diecéznom centre mládeže Archa v Bojničkách. Ide o pravidelné víkendové stretnutia, ktoré sú raz za mesiac a jedno týždňové stretnutie počas letných prázdnin. Na úspešné dokončenie je potrebné absolvovať minimálne 10 víkendov. Cena jedného víkendu bude 40€ vrátane stravy a ubytovania (budeme sa však snažiť každému účastníkovi pomôcť natoľko, aby suma ktorú bude musieť zaplatiť bola 30€). V prípade, že by si mal problém tento príspevok uhradiť, neváhaj nás kontaktovať, radi ti pomôžeme s hľadaním možností ako zafinancovať vzdelávanie. Na registráciu je potrebné odoslať prihlasovací formulár, odporúčanie od lídra spoločenstva (stiahneš TU) alebo kňaza a motivačný list do 30.06.2024 na adresu DCM Archa, Bojničky 27, 920 55. Po splnení registračných podmienok sa s tebou skontaktuje niekto z tímu a budete mať osobný pohovor.

Termíny a témy prvého roka

Termíny a témy druhého roka

Prihlás sa ešte dnes!

Vyplň formulár a my ťa budeme kontaktovať.